Blog > Komentarze do wpisu
Pieskie życie mojego kota

Pieskie życie mojego kotaLudzie bywają niczym koty, wybitnymi indywidualistami, ich specyficzną naturę doskonale oddaje skecz Kot Pawłowa w wykonaniu Eddiego Izzarda

http://www.youtube.com/watch?v=NR1BuvAqB_w


A co może się zrodzić ze spotkania wielkich indywidualności? Może właśnie coś takiego jak Pieskie życie mojego kota autorstwa Karoliny Macios.

Ada charakterna krakowska fotograficzka, wraz ze swym hiszpańskim narzeczony przeżywa najazd jego jędzowatej ciotki Juanity. Ciotka nie toleruje późnych powrotów, trunków wyskokowych i gości w ich domu. Narzeczony tym czasem zamiast być macho zachowuje się jak struś na betonie, i tylko zdrowy rozsądek każe mu uciekać. Najlepsza psiapsiółka ugania się za policjantem, a w życiu Ady pojawiają się dwaj osobnicy płci męskiej: jeden szczeka i merda ogonem, a drugi nosi sukienki. W tym oto piekiełku nawet kot zaczyna sypiać z psem, a Ada ucieka w krakowski spleen z niejedną butelką wina do towarzystwa. Dobra książka, charyzmatyczna i cyniczna opowieść o życiu ze wspaniale oddanym klimatem krakowskiego Kazimierza.

wtorek, 07 czerwca 2011, rmkropka

Polecane wpisy